Usluge
Pružamo usluge iz područja estetike, implantologije, fiksne i mobilne protetike, oralne kirurgije, parodontologije, pedodoncije i ortodoncije i nekiruršku estetiku lica.
Pružamo usluge iz područja estetike, implantologije, fiksne i mobilne protetike, oralne kirurgije, parodontologije, pedodoncije i ortodoncije i nekiruršku estetiku lica.
U našem dentalnom centru koristimo najsuvremenije digitalne rendgen uređaje sa dokazano najmanjom dozom zračenja na tržištu.
ORTOPANTOMOGRAFSKA SNIMKA ili ORTOPAN je potpuna snimka donje i gornje čeljusti te je nužan i nezaobilazan za kvalitetnu stomatološku dijagnostiku jer pruža uvid u trenutno stanje usne šupljine i olakšava plan terapije.
INTRAORALNA DENTALNA SNIMKA omogućava detaljnu i preciznu dijagnostiku svakog pojedinog zuba i okolne strukture.
CBCT – 3D snimke imaju svoju primjenu u svim granama dentalne medicine. Najopsežnija točna dijagnoza postiže se kod planiranja implantoloških zahvata, ortodoncije, pouzdane procjene gustoće kosti, segmentacije između mekih i tvrdih tkiva, kefalometrije i mnogih drugih slučajeva .
CBCT uređaj ima mnogo prednosti u odnosu na klasični CT uređaj od kojih izdvajamo visoku rezoluciju , brzinu snimanja i vrlo malu dozu radijacije. Upotrebom CBCT uređaja stvara se snimka u tri dimenzije unutrašnjosti ljudskog tijela te se tako olakšava planiranje kiruških zahvata. CBCT snimke predstavljaju zlatni standard prilikom ugradnje implantata. Omogućuju nam 3D prikaz struktura čeljusti kako bi se najbolje odredio položaj te širina i duljina implantata.
CBCT snimkom može se utvrditi točan položaj impaktiranih i retiniranih zubi, točno se može utvrditi broj i smjer korijenskih kanala pojedinog zuba, a može se i potvrditi fraktura zuba.
EKSTRAKCIJA ZUBA
Indikacije za vađenje zuba su izrazito destruiran zub, impaktirani ili retinirani zubi, zaostali korjenovi zuba,te zdravi zubi iz ortodontskih razloga. Najčešći impaktirani/retinirani zubi su umnjaci. Zahvat je bezbolan jer se radi u lokalnoj anesteziji.
FRENULEKTOMIJA
Frenulektomija je kirurški tretman kojim se rješava problem niske insercije gornjeg frenuluma. Nisko položeni frenulum povlači gornju usnu, zbog čega je zubno meso jako vidljivo, posebice kod jakog osmjeha što nije estetski privlačno. Drugi problem niske insercije frenuluma je što može uzrokovati pojavu razmaka (dijastemu) između središnjih sjekutića što također umanjuje estetski izgled.
APIKTOMIJA
Apikotomija je kirurško odstranjenje vrha korijena zuba. Radi se kad kronična upala oko korijena zuba perzistira čak i nakon endodontskog i antibiotskog tretmana. To je posljednji pokušaj spašavanja zuba. Zahvat se vrši pod lokalnom anestezijom, što ga čini bezbolnim zahvatom.
KOMPOZITNI ISPUN
Kompozitni ispun koristi se za popunjavanje defekta nastalog karijesom, mehaničkim ili kemijskim uzrokom. Nakon uklanjanja karijesa nastaje šupljina koja se treba popuniti. Ona se ispunjava kompozitnim materijalom. Kompozit se nanosi polikromatskom višeslojnom tehnikom kojom imitiramo prirodnu boju zuba.
LJUSKICE
Ljuskice su tanke keramičke protetske konstrukcije koje se koriste za poboljšavanje jednog ili više zubi, najčešće prednjih zubi. Koristimo ih za korekciju boje i oblika zuba, kod popunjavanja razmaka između dva zuba ili zamjene loših ispuna. Također ih koristimo kod abrazije zubi ili u slučaju manjih ortodontskih anomalija.
IZBJELJIVANJE ZUBI
Izbjeljivanje zubi je kozmetički tretman kojim se izmjenjuje boja zubi. Svakodnevne navike kao što su ispijanje kave, čaja, gaziranih pića, te crvenog vina i pušenje cigareta utječu na promjenu boje zuba, točnije one potamnjuju zub. Profesionalno izbjeljivanje zubi u ordinaciji daje nekoliko nijansi bjelje zube i rezultati su vidljivi odmah.
Dentalni implantati su umjetni nadomjestak za zub. Implantati su izrađeni od titana koji je biokompatibilan materijal i ne šteti ljudskom organizmu ( nisu toksični i ne izazivaju alergije). Implantati se ugrađuju u kost i oseointegriraju u njoj.
ZUBNA KRUNICA
Zubna krunica koristi se kao nadomjestak za oštećenu krunu prirodnog zuba ili za estetski neadekvatan zub. Može biti izrađena iz metal keramike, cirkon-keramike ili pune keramike.
DENTALNI MOST
Dentalni most zamjenjuje jedan ili više izgubljenih zubi. Koristi se kada želimo popuniti prazninu između dva zuba.
POTPUNA PROTEZA
Potpuna proteza izrađuje se kada nedostaju svi zubi u čeljusti. Prednosti proteze su relativno brza i jednostavna izrada, umjerena cijena i jednostavno provođenje oralne higijene. Glavni nedostatak je pomičnost proteze, što može produžiti vrijeme prilagodbe na nošenje proteze
DJELOMIČNA PROTEZA
Djelomična proteza izrađuje se kada nedostaje nekoliko zubi u čeljusti ali raspored i broj preostalih prirodnih zubi ne dozvoljava izradu dentalnog mosta. Može biti fiksirana na prirodne zube ili na implantat.
Endodoncija je grana dentalne medicine koja se bavi zubnom pulpom. Zubna pulpa sastoji se od krvnih i limfnih žila, živca i vezivnog tkiva. Kada se pulpa upali javlja se bol zuba. Zub se mora liječiti kako bi se sačuvao u čeljusti i izbjeglo vađenje zuba. Zub se liječi vađenjem inficirane pulpe, čišćenjem i dezinfekcijom korijenskih kanala, te punjenjem istih pomoću umjetnog materijala. Tretman se vrši pomoću sofisticiranog aparata koji osigurava visoku preciznost rada i omogućuje obavljanje tretmana u samo jednoj posjeti.
Parodontologija je grana dentalne medicine koja se bavi prevencijom i liječenjem bolesti parodonta. Parodont se sastoji od kosti, parodontnog ligamenta i zubnog mesa. On daje potporu zubu.
Parodontne bolesti uzrokovane su bakterijama i zubnim plakom. Te bakterije otpuštaju toksine na koje parodontno tkivo reagira upalom. Ta upala se prezentira kao crvenilo, otečenost i krvarenje zubnog mesa. To zovemo gingivitis. Napredovanje bolesti širi upalu dublje u tkivo što uzrokuje povlačenje zubnog mesa i gubitak kosti. To zovemo parodontitis. Na kraju upala može dovesti do gubitka zuba.
Postoji nekoliko metoda parodontnog liječenja ovisno o težini slučaja. U blažim slučajevima dovoljno će biti supragingivalno uklanjanje zubnog plaka, kod umjerenih slučajeva potrebno je subgingivno uklanjanje zubnog plaka dok su kod teških slučajeva potrebne i kirurške metode liječenja. Glavna metoda prevencije parodontnih bolesti je dobra oralna higijena, redoviti pregledi i uklanjanje zubnog plaka.
Laser ( „Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation“ ) u slobodnom prijevodu znači pojačanje svijetla pomoću stimulirane emisije. Smatra se jednim od najvećih dostignuća dvadesetog stoljeća, a intenzivnije se koristi u posljednjih dvadeset godina.
Laser za meka tkiva se upotrebljava u gotovo svim granama dentalne medicine:
Čak se koristi i u području:
Laserom se tkiva ne karboniziraju već ostaju prokrvljena, ali ne krvare što omogućuje vrlo dobro zacjeljivanje. Prednosti lasera:
Činjenica da uređaj ne proizvodi zvuk tokom rada i bezbolnost zahvata zbog čega nije potrebna niti anestezija, razlozi su zbog kojih je terapija laserom PRIHVATLJIVA DJECI.
Moguće terapije laserom:
Jaruščica 1a, 10020 Zagreb
tel: +385 1 5578 012
e-mail: info@dipc.hr
Ord. dent. med. Ivan Hurčak
Erste bank IBAN HR7624020061140244427
BIC/SWIFT: ESBCHR22
OIB: 16190313854
Tečaj: 1 EUR = 7,53450 HRK
RADNO VRIJEME
Ponedjeljak: 13-20
Utorak: 08-14
Srijeda: 13-20
Četvrtak: 13-20
Petak: 08-14
Subota: zatvoreno
Nedjelja: zatvoreno
IMPLANTOLOGIJA
Ponedjeljak: 13-20
Utorak: 08-14
Srijeda: 08-14
Četvrtak: 08-14
Petak: 08-14
Subota: zatvoreno
Nedjelja: zatvoreno